ენვერ მეგრელიშვილი – 21 წლის სსიპ კოლეჯის ,,ბლექსი“ ელექტრიკოსის სპეციალობის კურსდამთავრებულია. ენვერმა სსიპ პროფესიულ კოლეჯს ,,ბლექსი” და კომპანიას „ენერგო – პრო ჯორჯია” შორის გაფორმებული ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმის საფუძველზე წარმატებით გაიარა აღნიშნული კომპანიის კონკურსი, სწავლების განმავლობაში ღებულობდა სტიპენდიას (150 ლარის ოდენობით), გაირა სამთვიანი სტაჟირება, დასაქმდა ელექტრიკოსად, დღეს კი სხვა კომპანიის შპს ,,მირაჟიო“ თანამშრომელია. „სოციალურ ქსელში შემთხვევით წავაწყდი კოლეჯის ,,ბლექსი“ გვერდს, გადავხედე, დავათვალიერე მათი სურათები და დავინტერესდი. შემდეგ კოლეჯში გავიარე გასაუბრება, შეთავაზებულმა პირობამ დიდი გავლენა იქონია, სურვილი გამოვთქვი ელექტრიკოსის სპეციალობაზე სწავლების. არც შემცდარვარ არჩევანში. დღეს დასაქმებული ვარ, საუკეთესო ურთიერთობა მაქვს ჩემს პედაგოგებთან, დღემდე მაძლევენ პროფესიულ რჩევებს, მეხმარებიან პრობლემების გადაჭრაში. მინდა ყველას ვურჩიო, რომ ისწავლონ კოლეჯში ,,ბლექსი“, სადაც დიდი ხელშეწყობაა სტუდენტის პროფესიული ცოდნის და პრაქტიკული უნარ- ჩვევების გამომუშავებასა და სრულყოფაში.
წარმატებული სტუდენტები: